Марко Щрелер: На осминафиналите искам да бием някои германци

Нападателят на Базел Марко Щрелер заяви, че е горд от представянето си и от това на целия отбор при равенството 1:1 с Ливърпул в последния мач от група В в Шампионската лига. Този резултат класира швейцарците напред в Лигата, но спря "червените" от "Анфийлд". 33-годишният футболист предпочита на осминафинала да срещне германски отбор.

"Гордея се с момчетата. Направихме фантастично първо полувреме, когато изглеждахме много по-добре от противника. Да, домакините останаха с 10 човека, но понякога отборите играят по-добре след червен картон. Допуснахме гол в края на мача и последните 10 минути бяха много тежки. Но в крайна сметка тази вечер за нас си остава незабравима. Изглежда, че обичаме да играем в Англия", заяви Щрелер.

""Ако трябва да направя сравнение, вероятно първото ни полувреме беше едно от най-добрите като гости от доста време насам. Просто фантастика. Преди мача бяхме уверени, че ще успеем да победим на Анфийлд или поне да завършим наравно. Неведнъж сме го постигали в Англия. Нашият отбор има много силен отборен дух. На осминафиналите искам отбор от Германия. За нас, швейцарците, да победим германец е истинско предизвикателство и удоволствие, завърши Щрелер.