Кристиано, Кристиано, Кристиано - Реал Мадрид изравни рекорда на Барса (видео+галерия)

Шампионът на Европа Реал Мадрид надигра с 3:0 гостуващия Селта в дуел от 14-ия кръг на Примера. "Лос бланкос" си изработиха 18-а поредна победа във всички турнири и изравниха рекорда на Барселона от времето на Франк Рийкард. Кристиано Роналдо зарадва "Сантиаго Бернабеу" с пореден голов рецитал, изразил се в хеттрик (36 - дузпа, 65 и 81). Първият гол на португалеца буди сериозни съмнения, след като падна при дузпа, предизвикала много коментари в социалните мрежи. Реал Мадрид ще има възможност да подобри рекорда на Барса във вторник срещу Лудогорец. Лошата новина за столичани е контузията на Хамес Родригес, който се оттегли в началото на втората част.

Асиер Ияраменди се появи в стартовия състав за сметка на наказания Иско. Гарет Бейл, Хамес Родригес, Карим Бензема и Кристиано Роналдо отново бяха най-близо до вратата на съперника. Едуардо Берисо разположи 4-3-3 в офанзивни функции за Фабиан Ореяна, Хоакин Ларивей и бившия нападател на Барселона Нолито.

Реал Мадрид - Селта Гостите от "Балаидос" очаквано не се притесниха от именития съперник и предложиха смела игра с хубави комбинативни атаки. Първата опасност пред Серхио Алварес дойде в петата минута, когато Роналдо центрира отдясно, но топката не се оказа удобна за Бейл. Две минути по-късно стражът на "небесносините" плонжира при остро ниско центриране на 100-милионния уелсец. Последва много остра контра на Селта, но центрирането на Хоакин Ларивей не беше точно.

Реал Мадрид - Селта В 10-ата минута Кристиано се извиси при корнер, Серхио Рамос получи шанс за добавка от пет метра, но вратарят реагира с рефлекс и изби. В 12-ата левият бек Джони се намеси на място при бърза акация на домакините. В 17-ата Кристиано вдигна публиката на крака след зрелищно изпълнение на задна ножица. Португалецът придаде достатъчна сила на топката, но сантиметри не му стигнаха за точност. В 23-ата минута Бейл шутира от фаул - в стената.

Реал Мадрид - Селта В 27-ата Марсело хвърли далечен диагонален пас към Кристиано, "седмицата" овладя на гърди и стреля без забавяне, а Серхио Алварес беше покрил близкия ъгъл и се намеси. В 33-ата CR7 подаде към Хамес Родригес, който се завъртя и стреля фалцово в ръцете на вратаря. В 35-ата минута Кристиано се отскубна от опеката на Джони в стремеж да засече подаване и падна след контакт с левия бек. Съдията посочи дузпата, която беше доста полемична с оглед пресиленото падане на португалеца. Роналдо не сбърка при изпълнението от бялата точка, вкарвайки в 17-и пореден шампионатен мач на "Бернабеу".

В 39-ата Серхио отново показа майсторство на вратата след изстрел на Хамес. В 41-ата минута Марсело центрира ниско в малкото наказателно поле, а Андреу Фонтас изби от крака на Бензема. Секунди по-късно Бейл беше свален на земята наказателното поле преди изпълнението на корнер.

Реал Мадрид - Селта - 3:0 Второто полувреме стартира с изстрел покрай гредата на Икер Касийяс. Ореяна не беше достатъчно прецизен и топката почти облиза гредата. В 53-ата минута Хамес Родригес напусна терена заради мускулни болки и е под въпрос за мача с Лудогорец във вторник. Алваро Арбелоа замени колумбиеца и Даниел Карвахал се премести в средата на терена.

В 56-ата минута нямаше засада на Гарет Бейл, който излизаше срещу вратаря. Уелското крило действаше все по-често на левия фланг, като редеше центриране след центриране. В 62-ата "лос бланкос" развиха чудесна контра, Пепе намери Бейл наляво, но номер 11 шутира мощно в ръцете на вратаря. Домакините успяха да вкарат втори гол отново чрез Кристиано Роналдо. Густаво Кабрал не действа концентрирано в наказателното поле и сложи топката на крака на португалеца, който от десет метра я заби неспасяемо ниско долу - 2:0.

Реал Мадрид - Селта - 3:0 В 69-ата минута тимът на Тото Берисо получи чудесен шанс за гол - фаул на дъгата. Нолито обаче намери главата на Бейл при удара. В 71-ата Рамос опасно се приземи върху крака на Густаво Кабрал в наказателното поле на Касийяс, но топката вече беше далеч. Защитникът на Селта напусна играта на носилка. В 74-ата Бензема влезе в наказателното поле и отигра положението наивно, подарявайки топката на Алварес.

В 75-ата реферът Ундиано Майенко подмина фаул при опасна контра на Реал и си навлече гнева на Карвахал. В 80-ата Нолито завъртя топката от пряк свободен удар, но нямаше късмет и тя се оплете от външната страна на мрежата. В 81-ата Марсело се вклини отляво и центрира към далечната греда, където непокритият Кристиано насочи в мрежата - 3:0, нов хеттрик за португалеца и 23-и гол в Ла Лига. В 85-ата Роналдо напусна игра и получи аплодисментите на "Бернабеу".

Реал Мадрид - Селта - 3:0 Така Реал Мадрид изравни абсолютния рекорд в Испания за най-много поредни победи в официални мачове. "Лос меренгес" ще запазят водачеството в Примера и след този кръг. Тимът на Селта отново показа, че е костелив орех, но не можа да се опълчи срещу звездния тим на Карло Анчелоти.