Виола спря Юве (видео+галерия)

Шампионът на Италия Ювентус спря серията си от победи в Серия "А" след равенство 0:0 срещу Фиорентина на "Артемио Франки" в първи мач от 14-ия кръг на Серия "А". Въпреки равенството играчите на Масимилиано Алегри остават лидери, тъй като вече имат 35 точки, докато Рома е с 31 преди срещата със Сасуоло.

Юве спечели всичките си 6 мача през ноември, включително и дербито с Торино с 2:1, след гол в последната минута на Андреа Пирло. Днес Масимилаино Алегри се върна към схемата с трима защитници в лицето на Джорджо Киелини, Анджело Огбона и Леонардо Бонучи. Роберто Перейра замести по десния фланг наказания Стефан Лихтщайнер, а отляво бе Патрис Евра. Изненадващо като титуляр в атака започна Кингсли Коман, който партнираше на Фернандо Йоренте, а Карлос Тевес бе запазен за домакинството на Атлетико Мадрид в Шампионската лига. Аржентинецът все пак се появи в игра през втората част.

Фиорентина - Ювентус 0:0 За Фиорентина в предни позиции започна Марио Гомес, който миналата седмица сложи край на продължилата 8 месеца голова суша пи победата с 4:0 над Каляри.

Двата отбора не изиграха най-интересния мач от калчото този сезон, тъй като бяха подредени много добре тактически и през първото полувреме дори нямаше нито един удар в очертанията на вратата. Първият такъв дойде от Патрис Евра веднага след началото на втората част. Френският бранител от отлична позиция стреля, но Нето изби. Много силен мач за Старата госпожа направи Леонардо Бонучи, който на два пъти спря Марио Гомес преди на нанесе решаващ изстрел.

Фиорентина - Ювентус 0:0 Хуан Куадрадо в 69-ата минута пробва рефлекса на Джанлуиджи Буфон, който изби в корнер. Колумбиецът се контузи в 85-ата минута и напусна терена, което е лошата новина за Винченцо Монтела тази вечер. Последните секунди на продължението гостите искаха дузпа за игра с ръка на Давид Писаро в наказателното поле на "виолетовите", но Рицоли остана безмълвен.

Така едно от големите съперничества на Апенините завърши за 50-и път без победител от 152 срещи в Серия "А". Победите на Юве останаха 69, а тези на Фиорентина 32 при 49 равенства. Равенството 0:0 е първо за "бианконерите" след 76 срещи. За последно това се случи на 17-и ноември 2012 година в домакинството с Лацио.

Фиорентина след петото си равенство за този сезон събра актив от 20 точки и остана на осмо място.