Атлетико (Мадрид) се измъчи с Л'Оспиталитет (видео)

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) се измъчи срещу непретенциозния Л'Оспиталитет на изкуствен терен, но стигна до успеха при гостуването в първи мач от четвъртия кръг за Купата на Испания с 3:0.

В основата на успеха за тима на Диего Симеоне беше французинът Антоан Гризман, който влезе като резерва след почивката и в 67-ата минута разпечата мрежата на домакините. В 81-ата Габи удвои от дузпа, а крайното 3:0 оформи Кристиан Родригес в 90-ата минута на срещата.

В другите два мача от програмата за деня Севиля разгроми с 5:1 Сабадел у дома и се класира за 1/8-финалите, а Ла Коруня и Малага завършиха 1:1 и оставиха развръзката за реванша.
Първият мач между Севиля и Сабадел се изигра през октомври, когато Севиля спечели с 6:1 и изходът изглеждаше предрешен.