Дъжд от голове на "Гран Канария"

Лас Палмас разгроми Гранада с 4:1 в най-резултатния до момента двубой от 17-ия кръг на Примера дивисион. Рекордът може да бъде счупен единствено на Виляреал - Валенсия, който е на 31 декември от 17 ч. българско време. Над-всички на "Гран Канария" беше Жонатан Виера, който се отчете с две асистенции при попаденията на Тана Домингес (32) и Серхио Араухо (50) и отбеляза изключително важния за своя тим трети гол в 82-ата минута от дузпа, след като преди това гостите се бяха върнали в мача чрез Адалберто Пеняранда (56). Това сломи духа на гостите, които пък си отбелязаха и автогол в заключителните минути, като негов автор стана Давид Ломбан.