Лас Палмас изхвърли Ейбар за Купата

Отборът на Лас Палмас се класира на 1/4-финалите на турнира за Купата на краля в Испания. Бившият тим на Спас Делев спечели с 3:2 и на реванша и достигна за първи път от 1997 година насам до тази фаза на надпреварата. Преди 19 години Лас Палмас дори играе полуфинал. Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които откриха в края на първата част, след като Давид Хунка си отбеляза автогол. С голове на Борха Екиса и Серхи Енрич в рамките на 60 секунди между 52-ата и 53-ата минута Ейбар стигна до пълен обрат, но радостта на гостите трая само шест минути. Херонимо Момо изравни в 59-ата, а Давид Гарсия донесе победата в 83-ата.