Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Къри не пощади Кингс

Стеф Къри записа първия си “трипъл-дабъл” за сезона в НБА, а Голдън Стейт Уориърс вече са с актив от 29-1, след като надиграха у дома гостуващия тим на Сакраменто Кингс със 122:103. Най-голямата звезда на “воините” завърши с 23 точки, 14 борби и 10 асистенции и изнесе пореден урок, като този път сред присъстващите на него бе и брат му Сет, който защитава цветовете на “кралете”, а в моменти от двубоя именно той бе нагърбен с тежката задача да пази батко си.

По-големият Къри отново бе звездата на вечерта, след като в последните 3:16 минути на първото полувреме бе под пара и реализира общо 17 точки. Това бе шестият “трипъл-дабъл” в кариерата му в НБА, а тези 14 борби също са личен рекорд за него.

“Това бе наистина специален момент. Освен това, когато пропуснах от тройката, Сет не пропусна да ми го натякне. Но след това успях да вкарам няколко поредни коша”, коментира Стеф след двубоя, а силната му серия през първото полувреме започна именно след въпросния пропуск.

Фантастичната вечер на Омри Каспи остана в сянката на Къри. Израелското крило на Сакраменто вкара 36 точки, включително 9 тройки от 12 опита, а освен това овладя 6 борби и направи 1 асистенция. ДеМаркъс Казънс пък прекара едва 12 минути на терена, преди да бъде дисквалифициран.

Клей Томпсън наниза 29 точки за победителите, докато Дреймънд Грийн добави 25 точки, 8 борби, 6 асистенции и 2 отнети топки.