Неочакваният претендент в Германия ще зимува трети (видео)

Изненадващият претендент за високите места Херта (Берлин) заслужено ще зимува на трета позиция в Бундеслигата. В среща от последния есенен кръг столичани не дадоха шанс на гостуващия Майнц 05, но го победиха само с 2:0. По този начин тимът на Пал Дардай събра 32 точки и ще може да мечтае още дълго време.

Головете паднаха по идентичен начин и дойдоха след пасивна игра от страна на защитниците в червено. В 34-ата минута Владимир Дарида реализира за 1:0, а в 54-ата минута Саломон Калу направи 2:0. И двете асистенции бяха записани на името на Ведад Ибишевич.

Херта пропусна още няколко чисти положения, най-вече чрез Ибишевич и Генки Харагучи, докато гостите от Майнц стигнаха само до една греда на Пабло де Бласис в последната минута. "05" ще чака пролетния полусезон на осма позиция, но само на две точки от зона "Европа".

Българският национал в редиците на гостите Тодор Неделев не беше в групата за мача, защото в събота взе участие в двубоя на дубъла в Трета лига.