Херта наказа Леверкузен в Берлин (видео)

Отборът на Херта (Берлин) победи с 2:1 Байер (Леверкузен) в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Домакините стигнаха трудно до успеха, въпреки че повече от час играха с човек повече. Автори на попаденията станаха Владимир Дерида и Джон Антъни Бруукс, докато за гостите точен бе Хавиер Ернандес.

Резултатът бе открит още в седмата минута на мача, когато бърза атака на домакините завърши с пас на Ведад Ибишевич към Дерида, който се оказа на чиста позиция и успя да преодолее Бернд Лено. В средата на първата част гостите останаха с човек по-малко, след като Себастиан Бьониш влезе остро в краката на Яни Регезел и съдията прецени, че заслужава червен картон. Въпреки това Леверкузен успя да изравни 29-ата минута, когато Адмир Мехмеди намери Ернандес зад защитата и Чичарито направи 1:1.

През втората част домакините наложиха натиск, който даде резултат в 60-ата минута. Тогава Джон Антъни Бруукс се възползва от центриране и с глава донесе успеха на тима си. До края на мача Леверкузен опита да стигне до точката, въпреки намаления си състав и на няколко пъти бе близо до гола, но в крайна сметка домакините задържаха преднината си.

С победата си днес тимът от Берлин се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 26 точки. Байер пък се смъкна до осма позиция с пет по-малко.