"Стършелите" ужилиха лошо Ливърпул и донесоха трето поредно разочарование за мърсисайдци (видео)

Уотфорд разби с 3:0 Ливърпул на своя "Викъридж Роуд", записвайки четвърти пореден успех в Премиър лийг. Мърсисайдци остават на другия полюс като моментна форма, тъй като отборът на Юрген Клоп не успя да победи в трети пореден шампионатен мач. Поредната груба вратарска грешка - този път на Адам Богдан, провали гостите в самото начало и даде шанс на Нейтън Ейк да открие резултата още в третата минута. Голмайсторът на "стършелите" Одион Игало добави две попадения (15', 85') за класиката.

Четири промени бе направил в своя състав Юрген Клоп - Богдан започна на вратата вместо Симон Миньоле, който е получил контузия. Мамаду Сако се завърна в центъра на отбраната, където замени Деян Ловрен. Лукаш Лейва стартира вместо Джеймс Милнър, докато Роберто Фирмино започна на върха на атаката за сметка на Кристиан Бентеке, който остана на скамейката за началото. Кике Санчес Флорес заложи на същите титуляри, както при победата над Съндърланд преди седмица.

Още в 3-ата минута, при първия корнер пред вратата на гостите, "стършелите" излязоха напред след много груба грешка на Адам Богдан, който днес дебютира в Премиър лийг за мърсисайдци. Стражът улови, но след това изпусна топката и Ейк я прати във вратата от един метър. Останаха съмнения дали холандецът не извърши нарушение в момента, в който Богдан се опита повторно да улови топката. Така или иначе, грешката на вратаря бе много сериозна и във втори пореден мач Ливърпул получи гол заради издънка на своя страж.

В 15-ата минута голмайсторът на Уотфорд Одион Игало удвои. Трой Дийни се пребори с Лейва за една топка в централната зона и пусна към нападателя, който напредна отдясно. Шкъртел направи шпалир на Игало, чиито изстрел по диагонала бе точен - 2:0. Три минути преди края словашкият бранител на мърсисайдци напусна принудително терена, като Клоп взе любопитното решение да го замени с Дивок Ориги. В центъра на отбраната пък бе върнат Лейва.

Ливърпул започна доста активно второто полувреме и в първите минути последователно Лалана, Морено и Ориги пропуснаха добри възможности. В 63-ата минута Игало бе изведен сам срещу Богдaн след поредната комична грешка на Сако. Този път обаче вратарят бе на висота и спаси отбора си от сигурен трети гол. Малко след това Аурелио Гомеш за първи път се намеси решаващо, избивайки силен удар на Хендерсън отблизо.

Пет минути преди края Игало сложи точка с втория си гол в мача. Бехрами центрира отдясно, а отбраната на Ливърпул остави нигериеца сам и той отблизо вкара с глава за крайното 3:0.

С успеха Уотфорд, който е на седмо място във временното класиране, се доближи само на точка от топ 4. Ливърпул пък е девети с актив от 24 пункта. Последният успех на мърсисайдци като гост в Премиър лийг бе преди месец - победата с 4:1 над Манчестър Сити.