Селта, Гранада и Виляреал продължават за купата след домакински победи (видео)

След като Атлетико Мадрид елиминира третодивизионния Реус Депортиво, още три елитни тима намериха място в 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на краля. Домакински победи пратиха в следващата фаза Селта, Гранада и Виляреал.

На "Балаидос" Селта имаше лесна задача срещу Алмерия. Домакините от Виго бяха спечелили първия мач с 3:1, а днес излязоха с повечето от резервите си. Срещата завърши 1:0 с попадение на датския национал Даниел Вас.

Гранада трябваше да заличава пасив от един гол срещу Леганес след поражението с 1:2 като гост. Нулевото равенство се запази до 68-ата минута, когато звездата на Гранада Юсеф Ел Араби се разписа и с повече попадения на чужд терене отборът от Примера се класира за 1/8-финалите.

Много усилия бяха нужни и на Виляреал. "Жълтата подводница" изненадващо отстъпи с 2:3 при визитата си на Уеска, но в реванша победи с 2:0 и също продължи напред.

Резултата в мача на "Ел Мадригал" откри Ману Тригерос в 28-ата минута, а в 78-ата Роберто Солдадо вкара втория и решитешен гол. Това бе второ поредно попадение за опитния нападател, който преди няколко дни донесе и успеха с 1:0 над Реал Мадрид в първенството.

СЕЛТА - АЛМЕРИЯ 1:0