Валенсия, Севиля и Селта с убедителни победи за Ла Копа

Отборите на Валенсия, Севиля, Селта и Депортиво Ла Коруня записаха победи като гости над съперниците си от по-долните нива на испанския футбол и направиха сериозна крачка към 1/8-финалите в турнира за Купата на краля.

Носителят на Лига Европа спечели с 3:0 срещу Логронес, като и трите гола паднаха през първия час на срещата. Хорхе Андухар - Коке откри в 11-ата минута след пас на Михаел Крон-Дели на първата греда. Самият Крон-Дели удвои в 36-ата минута, след като засече топката при корнер. В 58-ата Чиро Имобиле се възползва от грешка в защитата за крайното 0:3.

В Страната на баските Валенсия спечели с 3:1 над третодивизионния Баракалдо. Домакините откриха в 16-ата минута чрез Аройо, но само три по-късно Жоао Кансело изравни след среща очи в очи с вратаря. Друият краен бранител на "прилепите" Жоао Кансело направи 1:2 в 65-ата минута след пас на Пако Алкасер. В 88-ата баските останаха с човек по-малко след нарушение за дузпа, вкарана от Даниел Парехо.

Селта надигра с 3:1 Алмерия в южния андалуски град. Яго Аспас (16 и 33) и Джон Гуидети вкараха за галиския тим. Посо се разписа почетно за "червено-белите" в 44-ата минута. В други осминафинални срещи от днес Депортиво Ла Коруня надви като гост Ягостера, а в двете битки на тимове от Примера се изкова домакински аванс от 2:0. Бетис сломи Спортинг Хихон, а Райо Валекано пребори Хетафе.

Снимка: "Марка"