Волфсбург блесна в Европа, но се мъчи в Бундеслигата (видео)

Волфсбург и Хамбургер ШФ завършиха 1:1 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. По този начин домакините останаха на 5-о място в класирането с 26 точки, колкото има и Борусия (Монхенгладбах), а Хамбургер заема осма позиция. Гостите поведоха в средата на първото полувреме чрез Николай Мюлер, а чак в 78-ата минута Максимилиан Арнолд изравни.

Волфсбург беше само с една победа от последните си 4 мача в първенството и поизостана от лидерите, но през седмицата постигна исторически успех, като надви Манчестър Юнайтед и се класира за директните елиминации в Шампионската лига. Дитер Хекинг заложи на върха на атаката на Макс Крузе, а зад него действаха Виейриня, Юлиан Дракслер и Андре Шюрле.

Хамбургер пристигна на "Фолксваген Арена" със самочувствието на отбор, който беше спечелил повече точки на чужд терен, отколкото като домакин. Гостите излязоха с един чист нападател в лицето на Пиер-Мишел Ласога, на когото активно помагаха Иво Иличевич, Николай Мюлер и Михаел Грегорич.

Волфсбург наложи превъзходство в първите минути и отправи няколко удара към вратата на Рене Адлер, но без успех. Гостите основно се бранеха, но при първата си опасна атака успяха да открият резултата чрез Николай Мюлер в 21-ата минута. До края на полувремето действията отново се развиваха почти изцяло в половината на Хамбургер, но Шюрле и Крузе пропуснаха да изравнят.

На почивката Хекинг рискува, като извади десния бек Кристиан Треш и на негово място пусна тарана Бас Дост. Холандецът имаше шанс да изравни в 54-ата минута, но стреля покрай вратата. "Вълците" нападаха все по-яростно, но така и не успяваха да стигнат до гол. Налдо и резервата Даниел Калиджури направиха пропуски, а Адлер спаси изстрел на Максимилиан Арнолд. Халфът на Волфсбург обаче не сбърка три минути по-късно, когато засече пас на Виейриня и изравни.

До края домакините се постараха да осъществят пълен обрат, но не успяха и трябваше да се задоволят с равенството.