Суперскандал на "Герена", Стойчо Стоилов прекрати мача и извади "оранжевите" (видео+галерия)

Невероятен скандал на стадион "Георги Аспарухов"! Спортният директор на "оранжевите" Стойчо Стоилов извади тима в последната минута на първата част бесен от съдийството на Георги Йорданов при резултат 1:0 в полза на гостите. Реферът първо даде червен картон на Бьорн Йонсен в 15-ата минута, след като бутна два пъти Мигел Бедоя. Четири минути по-късно Данило Асприля вкара своя 11-и гол в първенството след страхотна грешка на Йордан Милиев.

В последната минута на първата част Рафаел Перез също бе изгонен. Защитникът направи невероятна глупост, след като хвана за гушата Мигел Бедоя в наказателното поле и го избута на земята. Реферът Йорданов освен, че показа втори червен картон отсъди 11-метров наказателен удар за "сините".
Зад топката застана Роман Прохазка, но до изпълнение не се стигна. Причината затова е, че Стойчо Стоилов нахлу на терена и моментално нареди на останалите си девет играчи да напуснат моментално футболния терен. Треньорът на "оранжевите" Люпко Петрович бе против това действие, но нямаше какво да направи.

Съдията Йорданов прекрати срещата веднага след това и отсъди служебна победа на столичани. Накрая Сектор "Б" празнуваше, тъй като "сините" ще останат залепени с Лудогорец на върха в класирането с актив от 38 точки.

ДВУБОЯТ:
Проблемите пред треньора на Левски Стойчо Стоев бяха огромни и той беше лишен от четирима титуляри - наказаните Живко Миланов, Джереми де Ноойер, Божидар Краев бе контузен, а Максимилиан Карнер се разболя.

От Литекс ще отсъства наказаният Елтон дос Рейс, а Никола Колев се върна на пейката. В игра обаче се завръщат Рафаел Перес и Кристиян Малинов, които ще започнат от първата минута.

Прекратиха мача между Левски и Литекс Капитанът на домакините Веселин Минев пък бе санкциониран с жълт картон в 7-ата минута, след като бутна в гръб без топка Данило Асприля. Именно това и се оказа една от причините на Стоилов да извади ловчанлии, тъй като за бутане бе изгонен в 15-ата минута Бьорн Йонсен. Нападателят бутна два пъти без топка Мигел Бедоя в центъра на терена.

Въпреки това обаче след невероятно груба грешка на Йордан Милиев, който тръгна да връща с глава от над 30 метра на Йоргачевич изведе Асприля. Колумиецът отне топката, а след това без проблем преодоля Йоргачевич и вкара своя 11-и гол за сезона, което го направи голмайстор номер едно в "А" група тази есен. Интересен факт е, че Левски пет пъти бе допускал първи гол този сезон и нито веднъж не е връщал попадението и съответно губи.

Прекратиха мача между Левски и Литекс Последваха две ситуации с Владимир Гаджев. Халфът първо имаше претенции за дузпа, а след това при игра за висока топка удари неволно Пламен Гълъбов в лицето. (б.а. реферът не му даде картон и това бе друга, което също вбеси Стоилов). В 29-ата минута Мики Орачев удари греда с глава след центриране на Александров, но при добавката Костадинов на празна врата стреля над гредата от 10 метра. В 33-ата минута Винисиус Баривйера с отлично спасяване изби изстрел на Аймен Белаид от около 25 метра.

Прекратиха мача между Левски и Литекс В последната минута на първата част Перес направи глупост, която провокира големия скандал. Защитникът хвана за гушата Бедоя и го бутна земята, който недоволстваше от симулацията на Баривйера след спасен удар на Костадинов.

Прекратиха мача между Левски и Литекс Колумбийският защитник бе изгонен с директен червен картон и бе отсъдена дузпа за "сините". Тя не бе изпълнена, тъй като Стоилов нахлу на терена и извади своя тим. Реферът отсъди по правило край на срещата и служебна победа на "сините", които празнуваха следващите минути с верните си фенове в Сектор "Б" края на 2015 година.

Прекратиха мача между Левски и Литекс ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 3:0 служебна победа (прекратен в 45-ата минута при резултат 0:1 след гол на Асприя в 20-ата минута)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Александър Александров, Йордан Милиев, Аймен Белаид, Веселин Минев, Георги Костадинов, Радослав Цонев, Мигел Бедоя, Роман Прохазка, Владимир Гаджев, Мики Орачев

ЛИТЕКС: Винисиус Баривейра, Страхил Попов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перес, Антон Недялков, Петрус Бумал, Кристиян Малинов, Арсенио Нунеш, Диого Виана, Данило Асприля, Бьорн Йонсен

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Йонсен (15), Перес (45)