Спортинг изхвърли Бешикташ в пряк дуел, Локо (М) не сбърка в Албания (видео)

Спортинг (Лисабон) и Локомотив (Москва) се класираха за 1/16-финалите в Лига Европа след важни победи в последния кръг на група "Н", която бе една от най-завързаните в турнира. Руският тим зависеше само от себе си и без особени трудности срази с 3:0 като гост албанския Шкендербеу. Много по-голяма интрига имаше в мача между Спортинг и Бешикташ, които трябваше в пряк дуел да определят другия отбор, който ще продължи напред. След нулево първо полувреме Марио Гомес даде аванс на гостите от Турция, но с попадения на Ислам Слимани, Браян Руис и Теофило Гутиерес Спортинг обърна резултата в своя полза и завърши на второ място в групата.

На "Жозе Алваладе" Бешикташ изигра силно първо полувреме и пропусна две добри възможности пред вратата на Руи Патрисио. "Черните орли" все пак поведоха в 58-ата минута, когато бившият футболист на домакините Рикардо Куарешма центрира в типичния си стил с външен фалц и Марио Гомес отблизо опъна мрежата.

Спортинг отговори десетина минути по-късно с попадение на Слимани. Алжирският нападател получи чудесен пас от Руис и прати топката във вратата на Бешиткаш. Португалците продължиха да атакуват и набързо забиха нови две попадения. Първо Руис с мощен шут препарира Толга Зенгин, а в 77-ата минута резервата Теофило Гутиерес сложи точка на спора.

В Албания по-високата класа на Локомотив (Москва) си каза думата и "железничарите" взеха трите точки, които ги пратиха на върха в крайното класиране. Дмитрий Тарасов откри резултата в 19-ата минута, след което отборът на Игор Черевченко направи няколко сериозни пропуска. Чак в заключителните минути гостите стигнаха до нови два гола, дело на Байе Ниасе и Александър Самедов.

СПОРТИНГ - БЕШИКТАШ 3:1 (0:0)
0:1 М. Гомес (58)
1:1 И. Слимани (67)
2:1 Б. Руис (72)
3:1 Т. Гутиерес (77)