"Баварската машина" не сгреши и в Загреб (видео)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) не сгреши и при визитата си на Динамо (Загреб) в последния кръг от група "F" на Шампионската лига и завърши тази фаза на Шампионската лига с победа 2:0 на "Максимир" в хърватската столица. Възпитаниците на Джосеп Гуардиола осъществиха същински "Блицкриг" като основното им оръжие отново се казваше Роберт Левандовски, който отбеляза и двата гола в срещата. Той бе точен в рамките на три минути, разписвайки се в 61-ата и 64-ата минута. Гостите тотално надиграха своя опонент през второто полувреме за кеф на повече от 2000 свои фенове, изпълнили до краен предел клетката за гости в Загреб.

След нулева първа част Роберт Левандовски изведе гостите напред в резултата след центриране на Томас Мюлер от дясното крило. Полският таран се измъкна зад гърба на бранителите на домакините и отблизо простреля вратаря на Динамо за 0:1. Само три минути по-късно Лева отново демонстрира невероятната си класа, за да удвои аванса на своя отбор. Той преодоля на скорост отбраната на домакините, след което с елегантен прехвърлящ удар прати топката в мрежата на Динамо за 0:2.

Успехът на гостите можеше да придобие дори още по-изразителни измерения, но Левандовски пропусна от непосредствена близост да оформи своя хеттрик, а гол на гостите бе отменен. В последната 90-а минута баварците получиха правото да изпълнят и дузпа за нарушение срещу Артуро Видал, но Томас Мюлер пропусна от бялата точка. Германецът прати стража на Динамо в другия ъгъл, но ударът му срещна левия страничен стълб и излезе в аут. Въпреки това Байерн се прибра с трите точки от Загреб и завърши участието си в групите на Шампионската лига с победа и като победител.

ДИНАМО (З) - БАЙЕРН 0:2
0:1 Р. Левандовски (61)
0:2 Р. Левандовски (64)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!