Аталанта размаза Палермо, изритаха Чочев в главата

Тимът на Аталанта разпиля Палермо с 3:0 на своя "Атлети Адзури д'Италия" и по този начин се изкачи до шестото място в класирането на Серия "А". Момчетата на Едоардо Рея не оставиха никакви съмнения кой е по-добрият отбор на терена и взеха инициативата още в началото на двубоя с бързи попадения на Херман Денис и Николо Керубин. Крайното 3:0 оформи Мартен де Роон в 79-ата минута.

Българският национал в състава на Палермо Ивайло Чочев игра цял мач за своя отбор и бе в центъра на една от най-интересните ситуации в мача. Само секунди след появата си в игра Джулио Милиячо от състава на бергамаските изрита в главата българския халф на гостите и бе изгонен след по-малко от минута прекарана на терена. За щастие Чочев не бе тежко контузен след ритника в главата си и продължи участието си в срещата. Само две минути след грозната сцена обаче останалите с човек по-малко домакини довършиха съперника с попадението на Де Роон за 3:0.

Преди това Херман Денис бе открил резултата още в 18-ата минута на срещата, а след това бранителят Николо Керубин с глава удвои в 25-ата. Палермо се опита да търси нещо повече в мача след почивката, но така и не успя да стигна до опасности пред вратата на Марко Спортиело.

Поражението оставя Чочев и неговите съотборници малко над зоната на изпадащите с 15 точки, след като отборът е спечелил само една точка от последните си три мача. На обратния полюс пък е съставът на Аталанта, който заема шестата позиция с 24 точки, благодарение на втората си поредна победа в калчото.