Шокираща загуба на Рома на "Олимпико" (видео)

Отборът на Аталанта шокира Рома с 2:0 на "Олимпико" в Рим в мач от 14-ия кръг на Серия "А". Аржентинците Алехандро Гомес (40) и Херман Денис (82-дузпа) вкараха головете за Аталанта, а "вълците" на Руди Гарсия изиграха може би най-слабия си мач от началото на сезона и логично претърпяха трето поражение от началото на сезона в Серия "А" и първо у дома. Тази загуба идва броени дни след катастрофата с 1:6 на "Камп Ноу" срещу Барселона в Шампионската лига.

Рома заема четвърто място в класирането с 27 точки, а Аталанта се намира на девета позиция с 21. Лидерът Интер може да дръпне с 6 точки пред Рома, ако победи утре вечерта друг кандидат за Скудетото - Наполи.

Рома направи безлично първо полувреме, в което опасностите за вратата на Марко Спортиело бяха съвсем малко, като босненският нападател Един Джеко пропиля най-добрия шанс за гол, открил се пред "джалоросите" преди почивката. В 35-ата минута Джеко бе намерен с хубаво подаване в наказателното поле на тима от Бергамо, но стреля в аут от въздуха.

Стигна се до 40-ата минута, когато нещата съвсем се объркаха за "вълците" и те получиха гол във вратата си. Вината за това попадение бе на френския ляв бек Люка Дин, който с грешен пас подари топката на Алехандро Гомес, а аржентинецът веднага наказа Рома, изпращайки топката в мрежата зад ветерана Морган Де Санктис с великолепен изстрел.

В 53-ата минута Лука Чигарини изби топката от голлинията след корнер, изпълнен от Рома, но заплахите за вратата на гостите бяха много малко и през втората част.

В 60-ата минута Аталанта пропиля златен шанс за 0:2. Макси Моралес се откъсна сам напред и се озова очи в очи с Де Санктис, но не успя да го преодолее. Стражът изби с крак и остави "вълците" в мача. При паса с глава към Морелс останаха съмнения за засада.

Надеждите на Рома за обрат приключиха в 82-ата минута, когато Херман Денис направи резултата 0:2 от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на влезлият в игра десетина минути по-рано Майкон срещу нахлул в наказателното поле на домакините играч на Аталанта. Бразилският ветеран получи червен картон и столичани останаха с 10 души на терена, а Денис не сбърка от бялата точка.

В самия край на мача - в 87-ата и 93-ата минута червени картони за Аталанта получиха съответно Гулиелмо Стендардо и Алберто Граси. Те бяха изгонени, след като извършиха нарушения за втори жълт картон, но това по никакъв начин не попречи на Аталанта да задържи отличния за тима резултат и да си тръгне с трите точки от "Олимпико".