Полетът на "орлетата" продължи с бой над Локо (Пловдив) (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) продължава с възхода си при новия наставник Наджи Шенсой. "Орлетата" записаха втора победа в шампионата, след като надиграха с категоричното 3:0 Локомотив (Пловдив) в последния мач от 18-ия кръг на "А" Група. Домакините показаха добра игра, особено през втората част, и заслужено грабнаха важни три точки в битката им за оцеляване. Всички попадения паднаха след почивката. Първо Мартин Тошев откри, след което Пламен Крумов си отбеляза автогол, а накрая Благой Наков довърши "смърфовете".

Гостите започнаха по-активно и можеха да открият резултата още в третата минута на мача, когато удар на Ванчо Траянов бе избит от Красимир Костов, след което Камбуров прати кълбото над вратата от малкото наказателно поле. Съдията обаче отсъди засада, така че дори и топката да бе попаднала в мрежата, попадението нямаше да бъде зачетено. В 21-ата минута пред Камбуров се откри нова възможност за гол, след като Оливие Боне го изведе сам срещу вратаря, но стражът на домакините спаси. В края на полувремето домакините се активизираха и създадоха няколко опасности пред вратата на Локомотив. На два пъти Траянов стреля, но вратарят Ясин Ел Харуби спаси ударите му.

В началото на втората част играчите на Пирин имаха претенции за дузпа, след като едно центриране на Маркиньос бе спряно с ръка от Крум Стоянов. Ударът обаче бе от твърде близко разстояние и съдията реши, че няма основания да посочи бялата точка. В 53-ата минута Пирин направи изумителен пропуск. Тошев изведе Александър Дюлгеров сам срещу вратаря, който го преодоля, но на празна врата нацели горната греда. Все пак логичното се случи четири минути по-късно. Тошев свали една топка към Дюлгеров, който стреля мощно към вратата. Ударът бе спасен, но токпата стигна отново до Тошев, който без да се бави я прати в мрежата на празна врата. Съвсем скоро ситуацията на гостите стана още по-тежка, тъй като Христо Стамов получи втори жълт картон и трябваше предсрочно да напусне терена.

В 62-ата минута резултатът вече беше 2:0 за Пирин. При един ъглов удар Александър Башлиев опита удар с глава, който нямаше да намери целта, но топката се отклони в Пламен Крумов и влезе за втори път във вратата. Последваха минути на затишие, но в 76-ата минута Пирин можеше да стигне до трети гол. Центриране на Тони Тасев бе засечено от Траянов, но топката мина покрай гредата. В края на мача това обаче стана факт, след като резервата Благой Наков се оказа на правилното място при едно центриране Стилиян Николов, което бе отклонено от Башлиев, и от един метър нямаше как да сгреши.

Така Пирин вече пет мача няма загуба и вече не е на последно място в класирането. "Орлетата" събраха 13 точки и се изравниха с Монтана. Двата тима направиха равенства в двубоите помежду си, но попадение на чужд терен праща отбора от Благоевград над състава от Северозападна България. Локомотив пък записа втора поредна загуба и остава с 21 точки на седма позиция.