Добруджа надви Литекс 2 с две дузпи

Добруджа постигна трудна, но много важна победа в борбата си за оцеляване в „Б” група. „Жълто-зелените” се наложиха над втория отбор на Литекс с 2:1 след два гола от дузпа на капитана Кристиян Димитров.

Кико откри резултата още в 3-ата минута след нарушение срещу Костадин Ничев. Нападателят бе задържан в наказателното поле и реферът Александър Костадинов посочи бялата точка. До края на полувремето добруджанци пропуснаха още няколко изгодни ситуации, в основата на които бе отново Ничев. В 20-ата минута негов удар с глава бе избит със страхотен рефлекс от Алекс Конов, а 5 минути по-късно нападателят на Добруджа отново надскочи всички и насочи топката към вратата, а там крачка не достигна на Копаранов да засече топката пред голлинията.
Второто полувреме започна отново с опасен удар на Ничев с глава, но Конов пак бе на мястото си и спаси.

Най-спорната ситуация дойде в 60-ата минута. Капитанът на Литекс Румен Руменов навърза няколко бранители, направи двойно със свой съотборник и остана очи в очи с вратаря Димитър Илиев, след което го преодоля и насочи топката към празната врата. Току пред голлинията Александър Георгиев игра с топката и помощник съдията Мартин Никифоров вдигна флага за засада. Това съдийско решение дълго бе оспорвано от треньорския щаб и играчите на Литекс, но в крайна сметка голът не бе зачетен.
В 67-ата минута Галин Димов можеше да сложи точка на спора след разбъркване в наказателното поле на Литекс. Конов изпусна топката след едно центриране, тя достигна до Галин Димов, който стреля към вратата, но Конов поправи грешката си и изби топката.

В 75-ата минута „оранжевите” стигнаха до изравнително попадение. Младите футболисти на Литекс матираха защита на Добруджа с няколко бързи подавания, футболист на гостите бе оставен сам на аутлинията в наказателното поле, центрира успоредно пред вратата и Валери Христов отблизо бе точен за 1:1.

Само две минути по-късно Ничев успя да открадне една топка и се отправи към вратата, но бе препънат в наказателното поле и Александър Костадинов отсъди втора дузпа за добруджанци. Капитанът Кристиян Димитров отново пое отговорност и стреля силно под гредата – 2:1.

В последните минути двата отбора завършиха с човек по-малко. Първо, в 84-ата минута Мартин Митов получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Ничев, а две минути след това Слави Сталев също получи втори жълт картон след като спря атака на ловчанлии.

С тази победа „жълто-зелените” вече имат актив от 13 точки и са само на 3 от Литекс II и Локомотив Мездра. В последния мач за годината Добруджа гостува на Нефтохимик.