ПСЖ с нов рецитал

Наказателната акция на Пари Сен Жермен в Лига 1 продължава с пълна сила. Шампионите разбиха с 4:1 Троа в мач от 15-ия кръг на "Парк де Пренс" и записаха девета поредна победа в първенството.  Единсон Кавани (20), Златан Ибрахимович (58-дузпа), Лайвин Курзава (67) и Жан-Кевин Огюстен (84) бяха точни за домакините, а Томас Аяс отбеляза почетното попадение в продължението на срещата. Тимът на Лоран Блан вече има актив от 41 точки и преднина от 16 пред Лион, който загуби последните си две срещи и отстъпи втората си позиция.

Мачът Пари Сен Жермен - Троа бе първият в Париж след серията от терористични атентати в Сен Дени (130 мъртви) и преди началния сигнал бе отдадена почит на загиналите. Двубоят премина и при засилени мерки за сигурност.

Срещата започна открито и домакините пропуснаха няколко положения. Гостите също можеха първи да се разпишат, но все пак попадението влезе в тяхната врата. Това се случи в 20-ата минута, когато Кавани с удар от въздуха вкара своя осми гол в първенството.

През втората част домакините вдигнаха оборотите и в 58-ата минута Ибра удвои от дузпа. Голмайстор номер едно в историята на ПСЖ вкара своя десети гол от десет мача и отново води при стрелците. Той се изравни с Бенжамен Муканджо от Лориен, който обаче е вкарал своите голове в 14 мача. Шведът е лидер и при астистиращите с пет голови подавания.

Лайвин Курзава вкара втория си гол за парижани с хубав удар извън наказателното поле в 67-ата минута, а младата надежда на ПСЖ Жан-Кевин Огюстен вкара своя първи гол в кариерата с Лига 1 в 84-ата минута. 18-годишният нападател замени Кавани, който не остана очарован от Лоран Блан за това негово решение. Младокът стреля извън наказателното поле, но стража на гостите Пол Бернардони не бе концентриран и позволи топката да мине между краката му и да спре в мрежата за 4:0.

Буквално в последните секунди Томас Аяс вкара своя първи гол за тима.

Така ПСЖ вкара 13 гола в последните си три домакинства след 4:1 срещу Троа, 5:0 срещу Тулуза и 4:1 Сент Етиен, като има най-силното нападение в Лига 1 с 37 гола. Троа остана на последното 20-то място след своята 10-та загуба, като продължава да е без победа този сезон и вече има най-слабата защита с 30 допуснати попадения.