ПСЖ се разигра при завръщането на Ибра вкъщи (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като разгроми с 5:0 като гост Малмьо в двубоя си от Група "А" на надпреварата. Мачът бе белязан от завръщането в родния град и отбор на Златан Ибрахимович, който отбеляза едно от попаденията. Шведът, който е родом от местния квартал Русенгорд, получи капитанската лента на ПСЖ за двубоя от Тиаго Силва, за да се отбележи завръщането му на стадиона, от който тръгна за големия футбол. Златан показа уважение към Малмьо и не се радва при попадението си. Публиката пък го изпрати с овации в 85-ата минута, когато бе заменен. Другите попадения бяха дело на Анхел ди Мария на два пъти, Адриен Рабио и Лукас Моура.

Резултатът бе открит още в третата минута, когато Грегор ван дер Вийл намери Рабио на задната греда и младият халф с глава даде преднина на ПСЖ. В 14-ата преднината на гостите вече беше два гола. Ди Мария бе намерен в наказателното поле и с удар по земя прати топката в мрежата. Пет минути след подновяването на играта Ибра наказа своя роден тим. Шведът се разписа с десния крак от ъгъла на малкото наказателно поле. Това бе 16-и гол за шведа в европейските клубни с екипа на парижани, с което изравни рекордьора Джордж Уеа.

В 61-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, но ветеранът Маркус Русенбери удари гредата и не успя да вкара почетен гол за тима от Сконе. Скоро резултатът стана 4:0 в полза на ПСЖ. Максуел центрира към Ди Мария, който с глава отбеляза второто си попадение за деня. Десетина минути преди края на мача Лукас оформи крайното 5:0 с точен удар от фаул.

По този начин ПСЖ събра десет точки от петте си мача до момента и вече няма как да бъде изместен от едно от първите две места, които дават право на участие в елиминациите. Лидер е Реал Мадрид с 13, докато Малмьо и Шахтьор са с по три.

Малмьо - ПСЖ 0:5