Челси мина безпроблемно през Израел (видео)

Отборът на Челси победи с 4:0 като гост Макаби (Тел Авив) в мач от Група "G" на Шампионската лига. Лондончани нямаха особени проблеми с тима на бившия наставник на Левски Славиша Йоканович и заслужено си тръгнаха с три точки от Хайфа, където се игра срещата.

Гари Кейхил, Вилиан, Оскар и Кюрт Зума бяха точни за англичаните, а домакините играха цяло полувреме с човек по-малко, тъй като Тал Бен Хаим бе изгонен малко преди почивката.

Резултатът бе открит от гостите в 20-ата минута, когато при едно изпълнение на корнер Гари Кейхил стреля с глава. Първоначално ударът му се отби в гредата, но след това се върна у него, за да я прати в мрежата. В ситуацията останаха съмнения за фаул на бранителя във въздушния двубой, но реферът призна гола. Малко преди края на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като Тал Бен Хаим изрита Диего Коста и получи директен червен картон.

В 73-ата минута Вилиан вкара втори гол за "сините". Бразилецът за пореден път се разписа от пряк-свободен удар, с което попаденията му от фаулове през настоящото издание на Шампионската лига стават четири, а във всички турнири от началото на сезона - шест. Съвсем скоро резултатът стана класически за Челси. Баба Рахман центрира по отличен начин към Оскар, който с глава разстреля израелския вратар. В даденото от съдията продължение Челси оформи крайния резултат. След центриране от корнер Зума се извиси над защитата и с глава заби последния "пирон".

По този начин Челси се изравни с Порто на върха на класирането на групата с по десет точки. В последния мач двата тима излизат един срещу друг на "Стамфорд Бридж". Динамо (Киев) има осем точки, така двата тима, които ще се класират за елиминациите ще бъдат определени в последните двубои. Макаби пък остава без спечелена точка и едва един отбелязан гол.

Макаби (Тел Авив) - Челси 0:4