Серия "А" има нов лидер - Наполи (видео)

Серия "А" има нов лидер и неговото име, поне за няколко часа, е Наполи. Футболистите на Маурицио Сари надиграха с 2:0 като гости закъсалия отбор на Верона и събраха 28 точки, с които временно се изкачиха на върха, преди Интер и Фиорентина да са изиграли своите мачове от 13-ия кръг на италианското първенство. Головете за Наполи отбелязаха Лоренцо Инсиние и Гонсало Игуаин в рамките на 6 минути през второто полувреме. Инсиние бе точен в 67-ата, а Игуаин - в 73-ата минута. Верона пък остава без победа и с 6 точки се намира на предпоследното 19-о място в подреждането.

В 19-ата минута гостите сътвориха хубава атака, при която Игуани получи шанс да стреля от нелоша позиция, но ударът му мина встрани от целта. В 27-ата минута Игуаин опъна противниковата мрежа с шут отблизо, но попадението бе правилно отменено заради засада на аржентинеца.

През второто полувреме Наполи все пак успя да вземе своето. В 67-ата минута Инсиние с чудесен удар по земя изведе неаполитанците напред в резултата, като при шута на младока топката се отби от гредата преди да се оплете в мрежата зад Рафаел. В 73-ата минута Игуаин на практика реши мача в полза на Наполи, разписвайки се с удар отблизо след асистенция на Инсиние.

До края на срещата гостите можеха да отбележат и още голове във вратата на Верона, но така или иначе заслужено се поздравиха с победа, като трябва да се отбележи, че в последните си 5 срещи в Серия "А" Игуаин и компания не са получили гол във вратата си.