Ейре изпусна Босна в мъглата

Отборът на Ейре направи важна крачка към класиране на Евро 2016, след като постигна изключително положителен резултат 1:1 като гост на Босна и Херцеговина в първия мач от плейофите. Двубоят се изигра на стадион "Билино поле" в Зеница и ще се запомни с изключително гъстата мъгла, която падна над терена през второто полувреме.

Причината за явлението е минаваща близо до стадиона река Босна. Телевизионното излъчване на срещата беше компрометирано, а нивото на играта спадна. Домакините доминираха през по-голямата част от срещата, но не успяха да материализират превъзходството си. Вместо това босненците можеха да загубят в края. Крилото Роби Брейди получи топката получи топката на границата на наказателното поле, елиминира браниеля Тони Шунич и с хубав удар препарира Асмир Бегович за 1:0.

Домакините реагираха като ужилени и изравниха пет минути преди края чрез Един Джеко, който засече центриране на Огньен Враньеш.  Това беше осмо попадение на Джеко в кампанията и ако Босна стигне до финалите, то това ще бъде основно с негова заслуга. Дали това ще стане предстои да разберем на реванша в Дъблин, който ще се изиграе в понеделник.

Босна - Ейре 1:1
0:1 Роби Брейди (82)
1:1 Един Джеко (85)

Босна: Асмир Бегович – Менсур Муйджа (51 - Огньен Враньеш), Тони Шунич, Емир Спахич, Ервин Зуканович – Един Вишча (73 - Милан Джурич), Миралем Пянич, Един Цоцалич, Сенад Лулич (88 - Изет Хайрович) – Ведад Ибишевич, Един Джеко
Селекционер: Мехмед Баждаревич

Ейре : Дарън Рандолф – Шеймъс Коулман, Ричард Кио, Киърън Кларк, Стивън Уорд (67 - Марк Уилсън) – Джеймс Маккарти, Глен Уилън - Джеф Хендрик, Уесли Хуулахан (70 - Джеймс Макклийн), Роби Брейди (86 - Ейдън Макгийди) – Дарил Мърфи
Селекционер: Мартин О'Нийл