16-годишен спасява "росонерите" на "Сан Сиро" (видео)

Италианският гранд Милан пропусна отлична възможност да се доближи до лидерите в Серия "А", след като стигна само до 0:0 на "Сан Сиро" срещу Аталанта от 12-ия кръг на калчото. "Росонерите" бяха в серия от три поредни победи, но пред погледа на Силвио Берлускони се издъниха и не се доближиха само на две точки от водачите в класирането Интер и Фиорентина.

"Червено-черните" дори трябва да благодарят на своя 16-годишен вратар, че не записаха пета загуба за този сезон. Джандлуиджи Донарума на няколко пъти през втората част спаси вратата си и обра овациите на "Курва Суд", докато останалите футболисти на Синиша Михайлович нямаха идея как да стигнат до вратата на Марко Спортиело.

Филип Мексес бе за първи път титуляр този сезон след попадението му срещу Лацио, а Мбайе Нианг дебютира за този сезон след травма. Той трябваше да замени наказания Джакомо Бонавентура.

Карлос Бака и Мбайе Нианг пропуснаха добри възможности, докато "гостите" нямаха чисти положения, но стояха много организирано на терена и затрудняваха изцяло домакините, които трудно организираха атаки.

В 33-ата минута Матия де Шильо бе за втори жълт картон, но бе пожален от съдията Джакомели.
Именно поради тази причина той бе заменен на почивката от Давиде Калабрия, който е на 18 години.
Втората част започна на по-високи обороти, след което стартира и шоуто на най-младия играч на домакините. Първо в 63-ата минута Джанлуиджи Донарума показа отличен рефлекс при удар с глава на Лука Чигарини, който при добавката стреля в аут. 16-годишният вратар спаси минута по-късно изстрел на Мартен де Роон, докато Луис Адриано смени Юрай Куцка. В 69-ата минута Алберто Граси също пробва рефлекса на Донарума.

Луис Адриано в 80-ата минута бе близо до гол. Той стреля с глава след центриране на корнер, но Чигарини изби от голлинията. Няколко минути по-късно Михайлович бе изгонен, а двата отбора търсеха победата до последната минута. Буквално в последните секунди Милан организира най-добрата си атака в мача, но Андреа Поли се забави с подаването и намери Черчи зад защитата.

Така Милан записа второ равенство, докато за Аталанта е трето. Карлос Бака и компания имат вече 20 точки, а "бергамаските" са с 18.

Превръщащият се в любимец на тифозите Донарума бе изпратен с аплодисменти, тъй като след четири мача на вратата Милан спечели десет точки, два пъти запази вратата си суха, след като преди това с Диаго Лопес това не се бе случило в първите осем кръга, когато 14 пъти топката спря в мрежата на испанеца.

След паузата Милан гостува на Ювентус, Аталанта пък приема другия тим от Торино.