Милан влезе в серия, "росонерите" с впечатляващ успех на "Олимпико" (видео)

Милан победи с 3:1 Лацио в последния мач от 11-ия кръг на Серия "А" и се доближи на 5 точки от водачите в Серия "А" Фиорентина и Интер. "Росонерите" изиграха много силен мач и заслужено стигнаха до успеха с попадения на Андреа Бертолачи, Филип Мексес и Карлос Бака. Резервата Рикардо Кишна вкара почетния гол за домакините, които претърпяха първо поражение в Рим и останаха след днешния си съперник в класирането.

От последните си 35 мача срещу Милан Лацио има само три победи, като една от тях беше през миналия сезон, когато тимът от Вечния град се наложи с 2:1, а Мексес получи червен картон.

В междинния кръг през седмицата "бианкочелестите" загубиха от Аталанта и се надяваха днес да се реваншират пред феновете си, като в същото време запазят стопроцентовия си актив на "Олимпико" от началото на сезона. Старши треньорът Стефано Пиоли не можеше да разчита на контузените Стефан де Фрай, Марко Пароло и Балде Кейта. Атаката на "орлите" се водеше от Мирослав Клозе, а по крилата действаха Антонио Кандрева и Фелипе Андерсон.

Милан стабилизира представянето си с две трудни победи срещу Сасуоло и Киево, но на чужд терен имаше само един успех. Марио Балотели не попадна в групата за мача, а Михайлович заложи в предни позиции на Карлос Бака, Алесио Черчи и Джакомо Бонавентура.

Съперниците изиграха равностойно първо полувреме, в което обаче домакините не създадоха никакви положения пред вратата на 16-годишния Джанлуиджи Донарума. Далечен удар на Джакомо Бонавентура профуча над напречната греда, а в 25-ата минута Милан успя да излезе напред с попадение на Бертолачи. Вина за гола носи Федерико Маркети, който не се намеси добре след изстрел на Алесио Черчи и при добавката Бертолачи опъна мрежата. Домакините обаче претендираха, че намиращият се в засада Карлос Бака е отклонил топката при удара на Черчи и това е заблудило Маркети.

Малко след гола Бертолачи се контузи и беше заменен от Андреа Поли. Черчи избяга от Сенад Лулич и от малък удар уцели гредата, а в края на полувремето слаб шут на Фелипе Андерсон не затрудни Донарума.

Младият страж на Милан беше в центъра на събитията след подновяването на играта, когато в опит да боксира топката удари лошо съотборника си Алекс и той се строполи на терена. Състоянието на бразилеца не изглеждаше никак добро и той веднага беше откаран в болница. Влезлият на неговото място Филип Мексес пък удвои преднината на гостите с първото си докосване до топката. Той засече центриране на Бонавентура и доближи Милан до трите точки.

"Росонерите" продължиха да атакуват по-опасно, но Лацио можеше да върне един гол чрез Лулич. Националът на Босна и Херцеговина пробва да прехвърли Донарума, който обаче внимаваше и спаси. В 79-ата минута перфектен пас на Бонавентура изведе на стрелкова позиция Бака и той реши всичко в мача. Домакините все пак върнаха едно попадение благодарение на Кишна, но ще влязат с понижено самочувствие в дербито с Рома следващата седмица.

Милан постигна три поредни победи за пръв път от април миналата година. Срещу Аталанта "росонерите" ще бъдат без асистиралия за два от головете днес Бонавентура, който получи жълт картон и ще бъде наказан.