Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Спарта и Шалке с второ "гросмайсторско" реми (видео)

Отборите на Спарта (Прага) и Шалке 04, които заемат първите две места в класирането на група "К" в Лига Европа, завършиха наравно за втори път в рамките на две седмици, този път 1:1 на "Летна" в чешката столица. Двубоят между двата тима отново предложи доста интересни моменти пред двете врати, както се случи и на "Фелтинс Арена", където двата тима разделиха по една точка след 2:2.

Нападателят на Спарта Давид Лафата откри резултата след само шест миунти игра и даде поводи за радост на екзалтираните фенове на домакините, но в 20-ата минута "кралскосините" от Гелзенкирхен възстановиха равенството. Младежкият национал на Германия Йоханес Гайс изравни от дузпа. До края на двубоя и двата тима имаха възможности да стигнат до победата, но това така и не се случи и те разделиха точките.

В другия мач от групата гръцкият Астерас (Триполис) постигна първи успех в надпреварата побеждавайки кипърския АПОЕЛ с 2:0. Факундо Бертолио откри резултата във втората минута на срещата с най-бързия гол в Лига Европа за деня, а Апостолос Яну подпечата победата на домакините в 45-ата. С трите точки Астерас изпревари днешния си опонент и се изкачи на третото място в класирането с 4 точки, само на две зад Спарта (Прага).

СПАРТА (ПРАГА) - ШАЛКЕ 04 1:1
1:0 - Лафата (6)
1:1 - Гайс (20-дузпа)

АСТЕРАС ТРИПОЛИС - АПОЕЛ НИКОЗИЯ 2:0
1:0 - Бертольо (2)
2:0 - Апостолос (45)