Иван Петков: Oтборът показа характер (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) спечели историческия първи трофей за Суперкупата на България за жени след победа с 3:1 над Левски в Стара Загора. Ето какво каза треньорът на "жълто-сините" Иван Петков за BGvolleyball.com минути след края на мача за трофея:

"Загубихме първия гейм, в който ни надиграха. Явно бяха подготвени, но във втория се мобилизирахме и променихме някои от нещата. За пореден път отборът показа характер. Поздравявам момичетата, моя щаб, с който работя, и публиката. Доволни сме от постигнатия успех. Сгъстен цикъл от мачове? Надявам се да сме подготвени и да се възстановяваме бързо за предстоящите мачове. За Купата на CEV, дай Боже да се случат нещата. Направихме добър резултат в първия мач, но нека мине първо двубоя с Бургас. После ще мислим за Шарлероа. Пожелаваме си както започваме сезона, така и да го завършим, но най-вече да сме живи и здрави. Отборът ни е страхотен колектив, който се развива във всеки един момент. Не сме в оптимална форма, има доста неща, по които да работим. Разпределителката се присъедини към отбора по-късно, както и аз се включих късно", заяви Иван Петков.