Марица спечели историческата първа Суперкупа (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) спечели историческата първа Суперкупа на България за жени! Волейболистките на Иван Петков оформиха своя златен требъл за 2015 година, след като се наложиха над Левски с 3:1 (19:25, 25:16, 26:24, 25:19)* в мача, игран тази вечер е зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Левски бе по-стабилният отбор през първия гейм. С Кремена Каменова като основно острие на своето нападение, "сините" дръпнаха с 6:3 и повече не изпуснаха инициативата. След 14:20 Марица опита щурм с Виктория Григорова на сервис и намали изоставането си до 18:20, но Левски запази контрола си, а Нася Димитрова с ас оформи крайното 25:19. Шампионките на България отговориха повече от подобаващо във втората част. Те наложиха тотално надмощие на терена и бързо натрупаха голяма разлика. В последните три разигравания Марица завърши гейма по шампионски и с контра на Ана Радичева, ас на Таня Събкова и блок-аут на Радосвета Тенева изравниха резултата след 25:16.

В третия гейм пловдивчанки продължиха да играят много силно, но след като дръпнаха далеч напред при 20:13, допуснаха отпускане и си усложниха задачата. "Сините" не само догониха "жълтите" в резултата, но дори първи стигнаха до геймбол при 24:23. Все пак, с две отлични изяви на Виктория Григорова в центъра момичетата на Иван Петков успяха отново да обърнат за 26:24 и поведоха в мача. Марица влезе с мощно 4:0 в четвъртата част. Софиянките направиха плах опит да се върнат в гейма, но той не даде резултат. Маричанки се бяха устремили към третия си трофей за сезона и не допуснаха повече обрати. Ас на Тенева донесе първия мачбол за шампионките, а след две разигравания и успешна атака на Събкова от за 25:19 пловдивчанки вече ликуваха като победителки.

Най-полезна за Марица стана Таня Събкова с 19 точки (1 блок, 1 ас, 65% ефективност в атака и 16% перфектно посрещане), а централната блокировачка Виктория Григорова добави страхотните 18 точки (7 блока!!!, 4 аса и 41% ефективност в атака) за победата. За тима на Левски Кремена Каменова реализира 20 точки.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com