Срещу Уотфорд не е като срещу Арсенал, Ливърпул, Ман Сити и Челси (видео)

Записалият великолепни победи над Арсенал, Ливърпул, Манчестър Сити и Челси като гост тим на Уест Хам бе победен с 2:0 при визитата си на Уотфорд на "Викъридж Роуд". Одион Игало заби и двете попадения във вратата на Адриан дел Кастийо, за да донесе втората поредна победа на "стършелите" във Висшата лига. Той бе точен минути преди края на първото полувреме и в самото начало на втората част. Успехът изкачи Уотфорд в горната половина на класирането на Висшата лига с 16 точки. Уест Хам пък се свлече до петото място с четири повече.

Домакините излязоха напред в резултата в 39-ата минута, след като Нейтън Ейк открадна топката от Андрю Каръл в средата на терена и центрира в наказателното поле, където Одион Игало изпревари защитата на "чуковете" и опъна мрежата на Кастийо за 1:0.

На полувремето мениджърът на Уест Хам Славен Билич направи две промени, включвайки в игра Мауро Сарате и Енер Валенсия на местата на разочаровалите през първата част Виктор Моузес и Мануел Лансини. Неговите планове обаче бяха набързо провалени, след като Одион Игало удвои аванса на "стършелите" още в 48-ата минута. Икечи Аня центрира в пеналтерията, където нигерийският нападател засече топката и я прати за втори път в мрежата на съперника.

До края на мача Енер Валенсия тресна гредата зад Аурелио Гомеш, а Джеймс Колинс бе изгонен от игра в последните минути на срещата заради груб фаул в краката на Адлен Гедиура. По този начин Уотфорд се поздрави с четвъртата си победа от началото на сезона, след като стори това, което претендентите за титлата Манчестър Сити, Ливърпул, Арсенал и Челси не успяха да направят и победи Уест Хам у дома.