"Лисиците" вече са трети след пореден дъжд от голове (видео)

Само седмица, след като си заслужиха почерпка с пица от своя мениджър Клаудио Раниери за първата си "суха" мрежа в английската Висша лига, възпитаниците на италианския спец от Лестър Сити изнесоха поредното си голово шоу, побеждавайки с 3:2 Уест Бромич при гостуването си на "Дъ Хоутърнс". "Лисиците" за четвърти път през сезона осъществиха пълен обрат в резултата и взеха трите точки, макар да губеха на почивката.

Хосе Саломон Рондон откри резултата за отбора на Тони Пулис в 30-ата минута с втория си гол в рамките на две седмици, но през втората част познатите герои на Лестър Риад Марез (57, 64) на два пъти и Джейми Варди (77) направиха резултата 1:3. Рики Ламбърт вкара първия си гол за "дроздовете" след трансфера си от Ливърпул през лятото от дузпа в 84-ата минута, за да оформи крайното 2:3.

Голмайсторът на Лестър Джейми Варди пък записа името си сред голмайсторите за осми пореден път във Висшата лига. Той е едва вторият англичанин, който прави подобна голова серия след Даниел Стъридж и общо трети в историята на Премиър лийг, редом до нападателя на Ливърпул и Рууд ван Нистелрой.

Успехът е трети в последните четири мача за Лестър, които взеха 10 от последните 12 възможни точки в този цикъл. С него те излязоха на трето място в класирането с 22 точки в своя актив, на три зад лидера Манчестър Сити. Уест Бромич е 12-и с 14 точки.