Лестър продължава да поддържа темпото на водачите (видео)

Лестър се изкачи на четвърто място в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 като гост на Норич. Голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди откри резултата в 28-ата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу него. Веднага след подновяването на играта Джефри Шлуп удвои, след като бе изведен добре от Н'Голо Канте. Диумерси Мбокани намали двайсетина минути преди края от въздуха.

До последния съдийски сигнал гол на Уйоа бе отменен заради нарушение, а изстрел на Нейтън Редмънд срещна гредата. В крайна сметка селекцията на Клаудио Раниери удържа аванса си и се поздрави с нов успех.

Лестър е на четвърто място във временното класиране с 15 точки, докато Норич е 19-и с актив от осем точки.