Интер свали Рома от върха, неочакван герой за "нерадзурите" (видео)

Миланският гранд Интер оглави класирането в Серия "А" след победа с 1:0 на своя стадион "Джузепе Меаца" срещу досегашния водач Рома. Единственото попадение в срещата бе реализирано в 31-ата минута от дефанзивния халф Гари Медел, който тази вечер отбеляза първия си гол с фланелката на "нерадзурите". Интер събра 24 точки, а Рома е на втора позиция с 23, като днес претърпя втора загуба от началото на сезона в италианското първенство. Още една неприятна новина за "вълците" е, че един от най-важните играчи на тима - босненският халф Миралем Пянич, ще пропусне римското дерби с Лацио след седмица. Пянич получи червен картон в 73-ата минута и ще бъде наказан за битката за Вечния град.

Рома бе по-активният отбор на терена и повечето интересни ситуации бяха пред вратата на Самир Ханданович, но Роберто Манчини спечели тактическия двубой с Руди Гарсия и Интер се върна на първото място.

Първата по-сериозна запраха за някоя от двете врати беше в 15-ата минута, когато босненският нападател на Рома Един Джеко опита удар с глава след центриране толяво на френския ляв бек Люка Дин, но Ханданович показа отличен рефлекс и изби. Отговорът на "нерадзурите" дойде секунди по-късно, когато хърватският полузащитник Марсело Брозович центрира опасно отдясно, но не се намери кой да насочи топката във вратата на полския страж Войчех Шчесни.

В 23-ата минута Джеко пропиля златен шанс за гол, след като топката достигна до него след чудесна атака на Рома, но от съвсем близко разстояние босненецът не отигра ситуацията по най-добрия начин и бе блокиран, а "вълците" спечелиха само корнер. След неговото изпълнение германският централен бранител на "джалоросите" Антонио Рюдигер се извиси във въздуха и стреля с глава, но над вратата. В 28-ата минута пък египетският нападател на Рома Мохамед Салах нахлу отдясно в наказателното поле на домакините, но ударът му от малък ъгъл бе неточен.

В 31-ата минута чилийският халф на Интер Гари Медел получи чудесно подаване от черногорския нападател Стеван Йоветич и с изстрел извън наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на Шчесни - 1:0 за Интер.

Гостите не успяха да сторят нищо съществено до края на първата част, а в последната минута на първото полувреме колумбийският халф на домакините Фреди Гуарин стреля опасно по земя от границата на наказателното поле, но топката мина на леко встрани от вратата.

Седем минути след почивката Джеко отправи удар с глава, но направилият много силен мач Ханданович го парира. В 60-ата минута грешка в средата на терена на сменилия Медел Жофри Кондогбия доведе до светкавична контраатака на Рома, при която Салах изскочи очи в очи с Ханданович, но не успя да го преодолее. Секунди по-късно "вълците" пропиляха нова отлична възможност. Този път Алесандро Флоренци затрудни Ханданович с удар от далечно разстояние, но Салах при добавката на два пъти стреля право в тялото на словенския страж, при втория опит с глава. В 67-ата минута столичани направиха нов пропуск. Този път негов автор стана защитникът Костас Манолас, който стреля в аут с глава след центриране от корнер. В 72-ата минута и пред Рюдигер се откри отличен шанс за 1:1, но защитникът стреля неточно с глава след центриране от ъглов удар.

В 73-ата минута "вълците" останаха с 10 души на терена. Миралем Пянич получи втори жълт картон - за игра с ръка, което означаваше, че трябваше предждевременно да поеме към съблекалните. През първото полувреме босненецът си изпроси твърде наивно жълт картон заради реплика към съдията Никола Рицоли.

В 76-ата минута Марсело Брозович можеше да сложи точка на спора, но акробатичният му удар бе отразен от Шчесни. Рома опитваше да атакува с човек по-малко и в 87-ата минута Гуарин едва не си вкара нелеп автогол след странен шут на опитния бразилски десен бек Майкон. Две минути преди края пък хърватският офанзивен халф на Интер Иван Перишич пробяга голямо разстояние и нахлу в наказателното поле на Рома след бърза контраатака на "нерадзурите", но отигра лошо ситуацията и позволи на Шчесни да сложи край на нападението.

В минутите до края играчите на Манчини удържаха удобния за тях резултат и никой няма да има повече точки от тях след изиграването на 11-ия кръг, а в следващия Интер гостува на Торино.