Несебър спечели своя поток и продължава на зонален финал за Купата на АЛ

Отборът на Несебър продължава напред и в турнира за Купата на аматьорската лига, след като спечели потока Бургас-Сливен-Ямбол-Стара Загора. На финала несебърлии се наложиха с 2:0 над Ураган (Бояджик).

Александър Аргиров вкара първото попадение, а Георги Дойчинов добави още едно през второто полувреме. Старши треньорът на несебърлии Николай Русев-Джангъра заложи изключително на млади момчета и резерви, като включи в групата и петима от набор 2000 от школата на клуба.

По този начин Несебър се класира за зоналния финал, където ще чака победителя от регионите Пловдив, Хасково, Кърджали и Смолян. Реално Свиленград чака представител на Пловдивска област, след като в другите два региона няма желаещи да участват.

В Югозападна България останаха пет отбора, които ще спорят за едно място. Вчера Балкан (Ботевград), който играе в четвърта дивизия, отстрани с 2:1 Сливнишки герой и на 11-и ноември ще приеме Чепинец (Велинград). Седмица по-късно победителят от тази среща ще бъде домакин на Септември (София) за определяне на победителя в потока София-Пазарджик.

В другата част от зоната останаха Миньор (Перник) и Германея (Сапарева баня), които също ще си дадат среща през ноември.

В Северозападна България Ботев (Враца) се наложи с 4:1 над Бдин 1923 (Видин) и ще спори в зоналния финал с победителя от мача Павликени- Партизан (Червен бряг), който би трябвало да се играе през ноември. Идентично е положението на Североизток, където Черноморец (Балчик) е първи в регионите Варна, Шумен и Добрич и чака съперника си измежду Светкавица (Търговище) и Бенковски (Бяла).