Ботев победи Бдин за Купата на АФЛ

Отборът на Ботев (Враца) се класира за следващия етап от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Воденият от Атанас Джамбазки тим отстрани Бдин във Видин след успех с 3:1 и по този начин се класира за финала в зоната. В решителния мач Ботев (Враца) ще срещне победителя от двойката Партизан (Червен бряг) - Павликени. Двубоят ще се играе на неутрален терен в средата на ноември.

В 15-ата минута Кристиян Пешков откри резултата за гостите във Видин, но Деян Захариев възстанови равенството с мощен шут от 30 метра, след който топката влетя под сглобката на вратата. До почивката Никола Мицански върна аванса на "ботевци" за 1:2 с попадение от 35 метра. Пешков оформи крайното 1:3 с глава в средата на второ полувреме.

Съставът на Ботев Вр: Веселин Цветковски, Георги Мечечиев, Ивайло Русев, Деян Борисов, Дилян Димитров, Любослав Петров, Михаел Парасков (62- Любослав Младенов), Никола Мицански (70- Галин Найденов), Георги Василев, Кристиян Пешков и Венцислав Иванов (25- Мартин Димитров).