ЦСКА се разправи с втори професионален отбор - чака Левски на 1/4-финалите за Купата (видео)

ЦСКА продължава победния си поход в турнира за купата на България. След като в предишния кръг армейците изхвърлиха професионалния тим на Нефтохимик, днес те надиграха с 2:0 като гост втородивизионния Спартак (Плевен) и се класираха по безапелационен начин за 1/4-финалите в този турнир.

В герой за 31-кратния роден шампион се превърна Преслав Йорданов, който вкара и двата гола.

Футболистите на Христо Янев можеха да спечелят и по-убедително, но в края на срещата изпуснаха няколко чисти положения.

Армейците, които бяха подкрепяни от около 2000 свои запалянковци, започнаха по-настървено срещата и в първите десетина минути наложиха териториално надмощие, но без сериозни положения пред вратата на Орлинов.

Спартак Плевен - ЦСКА
Постепенно плевенчани изравниха играта, но в 24-ата минута ЦСКА поведе след първата си сериозна атака в мача. Автор на попадението стана Преслав Йорданов, който се разписа отблизо след центриране отдясно.

Малко след това реферът Станислав Ставров демонстрира липса на чувство за авантаж, отсъждайки два фаула за домакините, вместо да им позволи да продължат подхванати опасни атаки.

В 38-ата минута Момчил Цветанов се измъкна добре отляво и стреля, но в аут. Секунди по-късно Богомил Христов шутира слабо, но Господинов не се намеси по най-добрия начин и за негов късмет топката излезе в корнер, а съвсем спокойно можеше да навести и мрежата.

Седем минути след почивката Преслав Йорданов бе изпуснат от централните бранители на Спартак, нахлу в наказателното поле, но вместо да стреля опита пас към Момчил Цветанов и сгреши.

Домакините отговориха с изстрел с глава на Кристиян Григоров в 57-ата минута, който попадна в ръцете на Господинов.

След час игра домакините поискаха от рефера да покаже директен червен картон на Кирил Динчев, който събори откъсващ се играч на плевенчани, но Ставров показа жълт картон.

Последва опасен шут на Шопов в 63-ата минута, който след рикошет излезе в корнер. Армейците отговориха с добра атака по дясното крило, която завърши с прострелно центриране на Аясс, но то не намери Преслав Йорданов.

В 80-ата минута Аясс можеше да реши всичко в полза на ЦСКА, когато стреля от 12-13 метра след центриране на Райчев, но шутът мина над напречната греда.

Пет минути по-късно обаче нищо не бе в състояние да спаси Спартак. Оставеният абсолютно непокрит Преслав Йорданов получи пас от Аясс и с удар по земя от 12 метра покачи на 2:0 за ЦСКА.

До края на мача ЦСКА имаше няколко шанса да спечели по-убедително, но изстрел с глава на Преслав Йорданов мина на сантиметри от десния страничен стълб, а шут на Галчев бе париран от бранител в синьо.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЦСКА 0:2