Тотнъм схруска "черешките", Кейн се завърна към головете (видео)

Английският национал Хари Кейн се завърна към головете и наниза хеттрик за своя Тотнъм при гостуването на новака Борнемут, а възпитаниците на Маурисио Почетино  обърнаха "черешките", за да стигнат до убедителен успех с 5:1 при визитата си на "Дийн Корт". Домакините поведоха в резултата след само минута игра, когато Мат Ричи простреля Юго Лорис с удар от около дузпата. Само петнайсетина минути обаче бяха достатъчни на "шпорите" да стигнат до пълен обрат. Хари Кейн изравни от дузпа в 9-ата минута, след като преди това самият той бе повален от Артур Боруц в наказателното поле. Муса Дембеле оформи пълния обратв 17-ата минута с плътен удар.

Малко преди да изтече половин час игра Ерик Ламела отбеляза трето попадение за гостите, за да обезсмисли второто полувреме.

През втората част Хари Кейн имаше време да отбележи втори хеттрик в английската Висша лига в своята кариера. В 53-ата минута той получи добър пас от Кристиан Ериксен, за да направи резултата 1:4, а в 63-ата Артур Боруц му подари възможност да отбележи за 1:5, което той не пропусна да стори.

По този начин "черешките" за втори път през сезона пуснаха пет гола в своята врата и вече се намират в близост до опасната зона, след като започнаха добре шампионата. Тотнъм пък продължава отличната си серия и вече девет поредни мача няма поражение. "Шпорите" излязоха на шесто място в класирането със 17 точки.