Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Aндерлехт нанесе първа загуба на Тотнъм и се върна в играта (видео)

Белгийският Андерлехт постигна първа победа в груповата фаза на Лига Европа този сезон и то срещу един от фаворитите в групата си Тотнъм. На своя "Констант Ванден Сток" белгийците демонстрираха отлична игра и се наложиха с 2:1, нанасяйки първа загуба на "шпорите" в турнира тази година, за да се изравнят по точки с тях, за да завърже изключително много групата в оставащите три мача.

Кристиан Ериксен даде аванс на лондончани с попадение още в 4-ата минута на двубоя, но това сякаш изигра лоша шега на гостите, които си помислиха, че ще постигнат поредния си успех по европейските терени и бяха наказани.

Гийом Жиле изравни след само 13 минути игра, а по-добрата игра на Андерлехт след почивката доведе до победен гол на Стефано Окака-Чука в 75-ата минута. Италианският нападател получи отлично подаване от страна на Дешахт и с удар отблизо прониза Юго Лорис, за да донесе победата на своя отбор.

АНДЕРЛЕХТ - ТОТНЪМ 2:1
0:1 - Ериксен (4)
1:1 - Жилет (13)
2:1 - Окака Чука (69)