Разгром и глътка въздух за Реал Сосиедад (видео)

Отборът на Реал Сосиедад взе глътка въздух, след като разгроми като гост Леванте с 4:0 и се отдалечи от зоната на изпадащите в Примера. Това бе едва втора победа за “чури урдин” от началото на сезона, а след тези три точки футболистите на Дейвид Мойс се изкачиха до четиринадесетата позиция във временното класиране и сложиха край на лошата си серия, състояща се от две поредни загуби.

Карлос Вела откри головата си сметка за сезона, като още в четвъртата минута изведе баските напред. Мексиканецът стреля след пас на Иманол Агирече, като Рубен Мартинес спаси, но при втория удар Вела бе безпощаден - 1:0. Десет минути преди почивката гостите удвоиха преднината си, след като именно Агирече реализира с глава за 2:0, останал сам срещу вратаря след пас на Чаби Прието.

“Синьо-белите” бяха по-активни от валенсианци и през втората половина на двубоя и добрата им игра бе възнаградена с трето попадение. Завърналият се от Реал Мадрид Асиер Ияраменди направи резултат класически, отклонявайки удар от воле на Кастро за 3:0 в 82-ата минута. Само 240 секунди по-късно Карлос Вела отново се разписа, прехвърляйки плонжа на Мартинес за финалното 4:0.

Минута преди края Дейверсон от домакините бе изгонен, след като бе санкциониран с втори жълт картон.

Леванте остава на предпоследното деветнадесето място с 6 точки, докато Реал е на четиринадесета позиция с 9, но Спортинг Хихон е със същия актив и мач по-малко.