Гризман пак е господар в Сан Себастиан, Атлетико изстрада важна победа (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 2:0 гостуването си на Реал Сосиедад в мач от осмия кръг на Ла Лига. Доскорошният герой на баските Антоан Гризман сега отбеляза в мрежата на домакините в деветата минута. В 90-ата Яник Ферейра Караско затвърди успеха, след като секунди по-рано тимът на Дейвид Мойс искаше дузпа. "Бяло-сините" завършиха срещата с деветима футболисти. Успехът доближи Атлети на две точки от върха.

В четвъртата минута Филипе Луиш центрира към Коке и след удара му с глава топката премина опасно покрай гредата. В деветата Гризман направи забележителен рейд, надбяга двама бранители и отбеляза срещу бившия си тим - 0:1. Тиаго Мендеш потърси №7, френският стрелец нахлу между двама защитници и технично копна над вратаря. От уважение Гризман не изрази голова радост пред публиката на "Аноета".

В 14-ата Джаксън Мартин удари греда, но при вдигнат флаг за засада. От началото на срещата заваляха картони и за малко повече от половин час имаше цели пет. В 28-ата Иниго Мартинес направи решаващо протягане, за да спре опасната атака на гостите от "Висенте Калдерон". В 32-ата Ян Облак беше на мястото при опит на Иманол Агирече.

След почивката "чури урдин" натиснаха. Момчетата на Диего Симеоне се стремяха предимно да покриват пространствата в своята защитна зона. В 61-ата Джаксън за малко не си отбеляза автогол. Колумбиецът върна назад с глава и по чудо не вкара топката в мрежата. Натискът на баските приключваше с центрирания, но не и с опасни удари.

Домакините бяха най-близо до гол в 80-ата минута. Първо Иниго Мартинес стреля от непосредствена близост, а след това и Давид Сурутуса направи опит с глава, макар че беше в засада, неотсъдена от реферите. В 84-ата Облак спаси опасен изстрел на Брума. В 89-ата Диего Рейес беше изгонен с втори жълт картон, след като минута по-рано беше видял първи жълт. Второто официално предупреждение беше за реплика.

В добавеното време Яник Ферейра Караско затвърди победата с втори гол. Интересното е, че секунди по-рано "Аноета" поиска дузпа за игра с ръка на Хосе Хименес. Съдията замълча, а в ответната атака лятното попълнение на "дюшекчиите" реализира за 0:2. Протестите на Реал Сосиедад донесоха червен картон на Джонатас и още жълти картони.