Исторически момент за Газелек Аячо

Отборът на Газелек Аячо постигна първата в историята си победа в Лига 1. Корсиканците надиграха с 3:1 като домакин Ница в мач от 11-ия кръг на френския шампионат. Газелек откри резултата още в първата минута на срещата, след като ветеранът Грегори Пужол вкара страхотен гол, прехвърляйки Йоан Кардинале. В 11-ата минута "орлетата" изравниха, след като Рикардо Перейра проби отляво в наказателното поле и центрира по земя, а Ромен Филипи от домакините засече топката в собствената си врата. В 32-ата минута обаче Филипи се реваншира за грешката си и даде нова преднина на Аячо, след като вкара с глава след центриране на Дамян Джокович от корнер. Сърбинът пък вкара трето попадение за островитяните малко преди почивката. През втората част Ница се опита да стигне до някакъв обрат, но пропуски направиха Хатем Бен Арфа и Валер Жермен и до промяна в резултата не се стигна.

По този начин след историческия си успех Аячо вече не е на дъното на класирането и заема 19-о място с шест точки. Ница пък спря серията си от четири поредни победи и в момента е на шесто място със 17 точки.