Реал Мадрид превзе Виго и окупира еднолично върха (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид нанесе първо поражение на Селта след 3:1 в мач от деветия кръг на Ла Лига, игран пред 26 хиляди зрители на "Балаидос". Кристиано Роналдо (8) и Данило (23) наказаха грешки на "небесносините" в отбрана през първата част. Кейлор Навас за сетен път беше сред големите герои за кралския тим след поредица от силни спасявания. Нолито създаде напрежение с гол в 85-ата минута, а в 95-ата Марсело затвърди победата. Като цяло "лос меренгес" успяха да надхитрят своя съперник с по-класна и по-умна игра. Селта трябваше да се справя повече от половин час с човек по-малко след изгонването на Густаво Кабрал. С успеха Реал Мадрид застана еднолично на първата позиция в таблицата, дръпвайки с три точки пред галиския тим. Утре Барселона може да се изравни с "белите" при победа над Ейбар.

Селта - Реал Мадрид Рафаел Бенитес постави Кристиано Роналдо в центъра на нападението, подкрепян от младите Лукас Васкес и Хесе Родригес. Тройката в средата на терена беше оформена от Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос. Едуардо Берицо обяви състава си още вчера, залагайки също на 4-3-3 с нападатели Фабиан Ореяна, Яго Аспас и Нолито.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 Срещата започна с по-добра игра на гостите от "Сантиаго Бернабеу". Те изпълниха два корнера в рамките на първите четири минути. Марсело и Хесе Родригес пък си позволиха трикови изпълнения в близост до вратаря Серхио Алварес. В осмата минута отбраната на "небесносините" беше хваната неподготвена. Защитниците на галиския тим не бяха добре подредени, Лукас Васкес насочи топка в наказателното поле, тя се оказа ничия, Кристиано я настигна и я заби в близкия ъгъл с удар от 13 метра - 0:1.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 Момчетата на Берицо тръгнаха по-смело напред и минута по-късно Нолито шутира фалцово над гредата. В 16-ата Ореяна не придаде достатъчно сила на топката след изпълнение с глава и Кейлор Навас улови. Минута по-късно отново дясното крило на домакините отправи страхотен изстрел по диагонала, но костариканският страж протегна ръка и изби.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 В 23-ата минута Селта получи втори тежък удар, като отново защитата на тима се пропука. Хесе се отличи с прекрасно подаване към включилия се Данило, който неузнаваемо беше оставен сам срещу вратаря и Алварес отново беше матиран с удар в близкия ъгъл - 0:2. В 26-ата Джони отправи далечен изстрел, но вратарят на "белите", облечени днес в тъмносиньо, изби. В 33-ата Даниел Вас шутира коварно от пряк свободен удар, ала срещу себе си отново имаше пъргавия Навас, който плонжира и изби.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 Шест минути по-късно Нолито нахлу отляво, сервира топката на дузпата, откъдето Аспас отправи изстрел - вратарят отново спря топката с пореден брилянтен плонж. В 43-ата галисците отново създадоха страхотна възможност за гол, обезвредена за сетен път от Навас. Нолито центрира от фал, Пабло Ернандес насочи към далечния ъгъл с глава и видя как костариканецът спира пътя на топката.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 Втората част стартира с чудесен фалцов изстрел на Ореяна в 47-ата минута. Топката почти облиза далечната греда и излезе в аут. Стотина секунди по-късно Васкес беше изведен срещу Алварес, но опитът му за прехвърляне беше неуспешен. В 56-ата Нолито получи прехвърлящ пас отляво, върна прекрасно топката към непокрития Ореяна, чийто удар без подготовка се оказа безкрайно неточен. Минута по-късно Пабло Ернандес задържа в гръб Серхио Рамос и моментално получи жълт картон.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 Това ядоса централния защитник Густаво Кабрал, който поиска сметка на съдията Клос Гомес и беше наказан с втори жълт картон. Реферът изгони бранителя и на практика сложи точка на спора. Реакцията на Кабрал беше предизвикана и от няколко по-остри влизания на гостите, оставени без картони.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 В 65-ата минута "лос меренгес" пропуснаха две положения за трети гол: първо Кристиано не намери пролука към вратата при контраатака, а след последвалия корнер Каземиро не можа да насочи точно. В 69-ата резервата Иско разтресе напречната греда след техничен изстрел от 21 метра. Вратарят докосна леко топката, което беше достатъчно тя да не влезе. В 72-ата Нолито някакси се промъкна с топката в наказателното поле, промуши я между краката на Навас, ала Марсело беше притичал и изби от голлинията. В 75-ата минута една крачка не стигна на Аспас да изпревари страхотния днес Кейлор. В 80-ата Бенитес извади Лука Модрич и пусна четвърти защитник - Начо Фернандес.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 В 85-ата минута Нолито вкара заслужен гол за домакините. Номер 10 финтира двама защитници и с удар от 21 метра прати топката в близкия горен ъгъл на вратаря. Навас този път беше матиран и допусна едва третото си попадение от девет кръга в първенството. Само минута по-късно тимът на Берицо имаше великолепен шанс за изравняване. Резервата Джон Гуидети получи непокрит топката в наказателното поле, но беше припрян и изрита в аут. Реал Мадрид не се огънапри финалния натиск на домакините. В последната пета добавена минута Марсело се възползва от оредялата защита на съперника и вкара за крайното 1:3. Минута по-рано Кристиано не сполучи сам срещу вратаря при опита си за прехвърлящ удар.

Селта - Реал Мадрид - 1:3 Тимът от "Бернабеу" изкова много ценна победа, която ще даде самочувствие на отбора в предстоящите мачове. Селта тепърва ще трябва да доказва, че заслужава мястото си сред челниците в класирането.