"Слепи" съдии развалиха и втория неделен мач в Германия (видео)

И вторият неделен мач от програмата на деветия кръг в Бундеслигата беше белязан от скандално съдийско решение, оказало се ключово за крайния изход. Щутгарт спечели трудно с 1:0 у дома срещу Инголщат 04 и от последно място успя да направи скок над чертата на изпадащите. Голът падна в 59-ата минута и беше нередовен. Тогава Флориан Клайн опита нещо средно между удар и центриране, като по пътя си към вратата топката беше леко отклонена от Даниел Дидави, който заедно с още двама свои съотборници беше в явна засада. Страничният арбитър обаче не реагира и попадението беше зачетено.

По същия начин се развиха събитията и на стадиона в Кьолн по-рано днес, когато местният тим беше победен със същия резултат от Хановер 96 след гол с ръка.

Инголщат 04 имаше доста шансове поне за точка, като още в 4-ата минута Матю Леки пропусна дузпа, която беше отразена от вратаря Пжемислав Титон. Новото попълнение на Щутгарт направи блестящ двубой и не трепна при поне още три чисти положения на съперника. "Швабите" са отборът с най-слаба защита от началото на шампионата, но тази вечер запазиха "суха" мрежа, постигайки едва първа победа на свой терен за първенството.

Новаците от Бавария пък се радват на доста по-добри резултати досега и при успех днес можеха да се изкачат до четвърто място.