Щутгарт открадна точка от Хофе в последната минута (видео)

Отборите на Хофенхайм и Щутгарт завършиха наравно 2:2 в мача помежду си от осмия кръг на Бундеслигата. Домкините на два пъти излизаха напред в резултата с попадения на Кевин Фоланд, но швабите успяха да стигнат до точката, след голове на Ян Климент и Тимо Вернер в последната минута на срещата.

Резултатът бе открит в 33-ата минута, когато Пермин Швеглер бе спънат в наказателното поле и съдията Дениз Айтекин отсъди дузпа за Хофе. Зад топката застана Фоланд и реализира. В средата на втората част Ян Климент изравни за гостите само минута след като се бе появил в игра. Нападателят се възползва от центриране на Даниел Дидави, за да вкара топката в мрежата.

В 77-ата минута обаче домакините отново бяха напред в резултата. Фоланд бе изведен сам срещу вратаря, но бе застигнат от защитник. Въпреки това звездата на Хофе успя да запази топката и с технично изпълнение прехвърли вратаря Пжемислав Титон. Домакините вече се виждаха с ценни три точки в актива си, но в даденото от съдията продължение Арианит Ферати центрира отлично към Тимо Вернер, който успя да прати топката във вратата с глава за крайното 2:2. В последните секунди на мача гостите дори можеха да си тръгнат с победата, но отново Вернер не успя да се справи от чиста позиция.

Въпреки точката, която взеха днес гостите, те остават на дъното на класирането с едва четири точки - една победа, днешният равен и шест загуби. Положението на Хофе не е много по-цветущо и играчите на Маркус Гиздол са 15-и с шест точки.