Духът на Марадона се появи в Бундеслигата (видео)

Кошмарното начало на сезона за Хановер 96 вече е история, след като отборът записа втора поредна победа в Бундеслигата и дори напусна зоната на изпадащите. Днес тимът на Михаел Фронтцек надви Кьолн с 1:0 като гост в среща от деветия кръг след скандално попадение. В 38-ата минута Леон Андреасен насочи топката в мрежата с дясната си ръка и това беше видяно от всички, но не и от съдиите, които зачетоха гола. Наставникът на потърпевшите Петер Щьогер дори демонстративно си предложи очилата на арбитъра.

Не тази груба грешка на реферите обаче реши двубоя на "Райн Енерги Щадион", а серията решаващи намеси на вратаря на "96" Рон-Роберт Цийлер. Германският национал, който е роден в Кьолн, направи чудеса под рамката си и не се огъна под натиска на домакините. Когато пък Цийлер вече нямаше как да реагира, късметът го покриваше, след като топката излизаше в аут.

Това е първа загуба за "козлите" у дома от година насам и по този начин те пропуснаха шанса да изместят Волфсбург от четвъртата позиция преди гостуването си на Байерн (Мюнхен) след седмица.