Лацио се издъни срещу изненадата на сезона (видео)

Евроучастникът Лацио допусна малко изненадваща загуба с 1:2 при визитата си на Сасуоло в двубой от осмия кръг на Серия "А". Домакините са приятната изненада от началото на сезона, като имат само едно поражение и след този успех се изкачиха до пета позиция с 15 точки на своята сметка. "Орлите" бяха в серия от три поредни победи за първенство, но още в 7-ата минута се оказаха догонващи в резултата, след като Доменико Бербарди реализира от дузпа, отсъдена за нарушение на Сенад Лулич срещу Паоло Канаваро.

Само две минути след това новото попълнение на столичани Сергей Милинкович-Савич нацели гредата след центриране и удар с глава. Сърбинът направи още два големи пропуска, което се оказа от решаващо значение. В 33-ата минута той се пребори за топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл вместо да подаде на някои от своите съотборници, които бяха в доста по-добра ситуация.

Сасуоло нанесе втория си удар в 60-ата минута, когато Симоне Мисироли се възползва от подаване от дясното крило. Три минути след това нападателят на домакините за малко да счупи напречната греда на вратата на Федерико Маркети, като така пропусна да реши всичко още тук.

В 67-ата минута Фелипе Андерсон вдъхна надежди на гостите, след като върна едното попадение след асистенция на Балде Кейта.

Интригата се запази до финалните секунди, в които Лацио дори остана с човек по-малко след втори жълт картон на Данило Каталди, но независимо от това стигна до отлична възможност, но пак Милинкович-Савич стреля неточно.

Лацио също има 15 точки на своята сметка, като все още не е регистрирал нито едно равенство.