Лацио наказа Фрозиноне в края, Тонев поигра 15 минути

Лацио победи с 2:0 новака в Серия А Фрозиноне в двубой от 7-ия кръг на Серия А и записа трета поредна победа в първенството, след като преди това се справи последователно с Дженоа и Верона. Головете за домакините отбелязаха Кейта и Джорджевич в последните 10 минути на мача, когато в игра за гостите се появи и българският национал Александър Тонев. За краткия си престой на терена той се отчете с удар по вратата на Лацио.

Двубоят започна с натиск на домакините, но ритъмът на игра беше прекъснат след малко повече от десетина минути игра. Стражът на Лацио Федерико Маркети получи удар и от скулата му потече кръв. Наложи са влизане на медицинския екип, а резервата Етрит Бериша започна да загрява. В крайна сметка Маркети остана на терена, но беше заменен в 38-ата минута.

Последва страхотна възможност за Лацио да открие резултата, но далечният удар на играч в светло-синьо беше отразен. Играта отново беше спряна в 25-ата минута, когато в наказателното поле на Фрозиноне се сблъскаха нападателят на Лацио Филип Джорджевич и защитник на гостите при борба за висока топка.

За щастие нямаше нищо тревожно в състоянието и на двамата играчи. Лацио продължи с обсадата на вратата на гостите, които срещаха трудности с изнасянето на топката на безопасно разстояние. В 30-ата минута Рикардо Кишна напредна опасно, но не успя да взаимодейства с Джорджевич в наказателното поле.

Лацио продължи да атакува, но не стигна до чисти голови положения преди почивката. В 44-ата минута Кишна опита късмета си, но ударът му мина встрани от вратата.

Втората част започна с отличен шанс за гостите, но Бериша отклони с върха на пръстите си топката, която опасно се разходи пред голлинията. Домакините реагираха като ужилени и отново натикаха съперника в неговата половина.

Равенството обаче се запазваше, което принуди Стефано Пиоли да потърси промяна, като извърши две смени. Последваха инфарктни минути и пред двете врати. Първо удар на Данило Содимо с мъка беше отразен от Бериша, а при последвалия ъглов удар гредата спаси вратата на Лацио от попадение след удар с глава. В ответната атака и домакините имаше за какво да се ядосват, след като бранител на Фрозиноне се оказа последната преграда между топката и мрежата.

В 74-ата минута в игра се появи и българският национал Александър Тонев, който замени Лука Паганини. В тези минути обаче избухна друг от влезлите като резерва играчи - сенегалецът Балде Кейта най-сетне разпечата вратата на Фрозиноне, разписвайки се с удар от наказателното поле, като успя да промуши топката между четирима играчи на гостите. Фрозиноне тръгна напред в търсене на изравнителен гол. Тонев успя да отправи един удар, отразен от Бериша. В последната минута на редовното време Лацио беше близо до втори гол, но Никола Леали се справи с опасността.

В крайна сметка натискът на Лацио даде резултат в добавеното време, когато Филип Джорджевич завърши поредната атака на Лацио. Преди това Леали беше отразил удара на Фелипе Андерсон, но при добавката на Джорджевич беше безпомощен.