Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Замеряха с бира "предател" в Хамбург

Мачът на Байер (Леверкузен) срещу Хамбургер ШФ (0:0) от Бундеслигата в съботния следобед беше по-специален за халфа на гостите Хакан Чалханоолу, след като допреди малко повече от година той носеше екипа на северняците. Дали за да бъде съхранен за двубоя с Рома в Шампионската лига, или просто за да бъде предпазен от гнева на местните запалянковци, турчинът не започна като титуляр. Малко след началото на второто полувреме 21-годишният техничар излезе от зоната на скамейката и започна да загравя. Феновете от Хамбург обаче веднага започнаха да го освиркват и към него полетяха множество запалки и дори халби с бира. Привържениците недолюбват Хакан, тъй като той напусна клуба, оправдавайки се, че там не се чувствал добре.

Наложи се четвъртият съдия да му нареди да се премести да загрява зад другата врата пред сектора с фенове на "аспирините". Чалханоолу се появи в игра в 77-ата минута, но и той не успя да помогне за победа, защото вратарят на домакините Рене Адлер направи изключителен мач.

Също много обиди отнесе и защитникът на Байер Жонатан Та. 19-годишният здравеняк измина същия път от Хамбург до Леверкузен преди началото на настоящия шампионат.