Фамозният удар на Чалханоолу прати точките в Леверкузен (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) сломи като гост с 1:0 Хановер 96 в среща от втория кръг на Бундеслигата. Звездата на "аспирините" Хакан Чалханоолу показа, че и през този сезон ще наказва вратарите от преки свободни удари и с премерен изстрел от статично положение (18) зарадва наставника Роджер Шмит с победен гол.

Гостите от "БайАрена" установиха контрол върху топката и първи създадоха възможност за гол. Юлиан Брант беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да се справи с високата топка и шутира над гредата. В 14-ата Мевлют Ердинч стреля от 23 метра: Бернд Лено изби без да рискува.

В 18-ата Хакан Чалханоолу за пореден път демонстрира, че е виртуоз при изпълненията на преки свободни удари. "Десетката" на "аспирините" завъртя топката над стената и матира стража на долносаксонци - 1:0. В 28-ата минута Марсело сбърка при овладяването на висока топка и позволи на Щефан Кийслинг да създаде голова опасност. Нападателят асистира на Ахмед Мехмеди, но след удара топката попадна в ръцете на вратаря. В 37-ата Марсело изби току пред чакащия на дузпата Брант.

Минута след началото на втората част Чалханоолу получи нова възможност да се разпише от фал. Хановерци извадиха късмет, след като топката се отби от напречната греда. Пет минути по-късно Рамальо изпусна да удвои с глава след центриране от ново статично положение. В 77-ата минута Кристоф Крамер се разходи в наказателното поле на съперника, но беше блокиран, а след отправения в края на атаката удар стражът на домакините реагира много точно.

Преди останалите двубои от кръга единствено Леверкузен и Байерн имат две победи.

Снимка: Getty Images/Guliver